Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Dron – Twoje oczy na placu budowy szpitala! Wspieraj budowę z pełnym zaangażowaniem i bezpieczeństwem dzięki naszej technologii

W budownictwie, dokładność i precyzja są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności w realizacji projektów. Wyzwaniem jest zapewnienie, że prace wykonane na placu budowy odpowiadają planom, a zmiany w terenie są monitorowane i odnotowywane. W przypadku budowy szpitala, dokładność jest szczególnie ważna, ponieważ ma to wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Jednym ze sposobów, aby zapewnić dokładność na placu budowy, jest wykorzystanie drona. Firma budowlana Brasfield & Gorrie wykorzystuje drony do tworzenia modeli 3D terenu, które umożliwiają porównanie rzeczywistych prac z planami budowlanymi. Dzięki temu firma może monitorować postęp prac i szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości.

Do tworzenia modeli terenu, Brasfield & Gorrie korzysta z oprogramowania DroneDeploy. Dzięki temu narzędziu, firma może generować modele terenu z wysoką dokładnością i szybkością. Drony przemierzają teren budowy, zbierając dane, które następnie są przetwarzane przez oprogramowanie w model 3D.

Model 3D pozwala na porównanie rzeczywistych prac z planami budowlanymi w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, firma może szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości i podjąć odpowiednie kroki w celu ich naprawy. To z kolei przyspiesza proces budowy i zapewnia, że prace są wykonywane zgodnie z planami.

DroneDeploy

DroneDeploy to narzędzie do mapowania z powietrza, które umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie map 2D i 3D oraz modeli wysokościowych. Jest to rozwiązanie oparte na chmurze, co oznacza, że ​​wszystkie dane z drona są przesyłane bezpośrednio do chmury, gdzie można je przetworzyć i analizować.

Jednym z głównych atutów DroneDeploy jest łatwość użycia. Aby rozpocząć mapowanie, wystarczy jedynie załadować mapę i wyznaczyć obszar, który chcemy zmapować. W ciągu kilku minut dron zaczyna przelatywać nad terenem, zbierając dane i wysyłając je do chmury. Po zakończeniu misji, dane są przetwarzane i udostępniane użytkownikowi w postaci interaktywnej mapy.

DroneDeploy jest bardzo elastyczny i pozwala użytkownikom dostosować parametry mapowania do swoich potrzeb. Można na przykład wybrać, jakiej dokładności mają być pomiary wysokościowe lub jakiej rozdzielczości ma być mapa. Dzięki temu narzędzie nadaje się zarówno do mapowania małych obszarów, jak i do mapowania całych miast.

Kolejnym atutem DroneDeploy jest możliwość przetwarzania danych na miejscu. Jeśli użytkownik ma dostęp do odpowiedniego sprzętu, może przetwarzać dane z drona w terenie, co pozwala na bieżąco weryfikować wyniki i dokonywać korekt. Jest to szczególnie przydatne w przypadku mapowania obszarów trudno dostępnych lub w sytuacjach, gdy czas jest kluczowy.

DroneDeploy jest wykorzystywany w wielu branżach, w tym w budownictwie, rolnictwie, energetyce czy też w sektorze nieruchomości. Dzięki temu narzędziu można w łatwy i szybki sposób przeprowadzić inwentaryzację terenu, wskazać miejsca wymagające remontu, a także monitorować rośliny czy instalacje przemysłowe.

Podsumowując, DroneDeploy to narzędzie do mapowania z powietrza, które charakteryzuje się prostotą użycia, elastycznością oraz możliwością przetwarzania danych na miejscu. Dzięki temu narzędziu można w łatwy sposób przeprowadzić inwentaryzację terenu, monitorować zmiany w roślinności, a także wspierać prace budowlane czy remontowe.

Brasfield & Gorrie

Brasfield & Gorrie to jedna z wiodących firm budowlanych w Stanach Zjednoczonych, z siedzibą w Birmingham w stanie Alabama. Firma została założona w 1964 roku przez Millarda R. Brasfield i Thomasa E. Gorrie i od tamtej pory zyskała renomę jako niezawodny wykonawca projektów budowlanych o różnej skali i złożoności.

Brasfield & Gorrie specjalizuje się w budowie obiektów komercyjnych, przemysłowych, edukacyjnych, opieki zdrowotnej, sportowych i rozrywkowych. Firma wykonuje zarówno projekty nowe, jak i modernizacje i rozbudowy istniejących budynków. Dzięki swojemu doświadczeniu i zaawansowanym technologiom, Brasfield & Gorrie jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające projekty budowlane.

Firma ma bogate portfolio projektów, w których uczestniczyła, w tym wiele wyróżniających się budowli. Do najważniejszych należą m.in. budowa kompleksu biurowego Riverfront Plaza w Richmond, w stanie Virginia, budowa centrum medycznego Duke University w Durham w stanie Karolina Północna oraz modernizacja stadionu Bryant-Denny na Uniwersytecie w Alabamie.

Brasfield & Gorrie to także firma o silnym zaangażowaniu społecznym. Firma angażuje się w liczne projekty charytatywne, takie jak Habitat for Humanity czy United Way, oraz wspiera lokalne społeczności poprzez różnego rodzaju inicjatywy.

Warto również podkreślić, że firma zwraca szczególną uwagę na kwestie związane z zrównoważonym rozwojem i ekologią. Brasfield & Gorrie podejmuje działania mające na celu minimalizowanie wpływu swojej działalności na środowisko naturalne, a także wprowadza rozwiązania technologiczne umożliwiające efektywniejsze i bardziej ekologiczne wykorzystanie zasobów.

Wnioski

Wykorzystanie dronów do monitorowania prac na placu budowy to skuteczny sposób na zapewnienie dokładności i precyzji. Drony pozwalają na szybkie generowanie modeli terenu, co umożliwia porównanie rzeczywistych prac z planami budowlanymi w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, firmy budowlane mogą szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości i zapewnić, że prace są wykonywane zgodnie z planami. Oprogramowanie DroneDeploy jest jednym z narzędzi, które umożliwia szybkie generowanie modeli terenu i ich analizę.

 

źródło obrazu: dronedeploy.com

5/5 - (14 votes)