Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Wizja przyszłości: Ferrovial i Milligan kluczowy element transportowej rewolucji?

Korporacja Ferrovial i londyńska firma ds. nieruchomości Milligan, prowadzą partnerską współpracę mającą na celu rozwinięcie operacji miejskiej mobilności powietrznej w Wielkiej Brytanii.

To innowacyjne przedsięwzięcie zakłada identyfikację i rozwój lokalizacji dla samolotów o pionowym startu i lądowaniu (eVTOL), które mają potencjał rewolucjonizować transport w miastach.

Partnerzy mają ambitny plan działania, a ich wysiłki wspierają dwie renomowane firmy doradcze, AECOM i Lichfields, które pełnią rolę konsultantów ds. planowania.

Wyszukiwanie lokalizacji

W ramach współpracy misją jest zidentyfikowanie lokalizacji o wysokim popycie, które spełniają szereg kryteriów. Miejsca te muszą być zgodne z wymaganiami przestrzeni powietrznej, posiadać co najmniej 4000 m2 powierzchni i dostęp do infrastruktury publicznej. Ważne jest również, aby unikać obszarów zamieszkałych oraz miejsc wrażliwych na hałas. Potencjalne lokalizacje obejmują zarówno teren naziemny, jak i istniejące budynki, takie jak dachy czy parkingi. Koszty projektowania i adaptacji miejsc vertiportów będą pokryte przez Ferrovial Vertiports.

Rola Ferrovial Vertiports

Oddział Ferrovial Airports, jest kluczowym graczem w tej inicjatywie. Firma przyjęła na stanowisko Craiga Teasdale’a, doświadczonego lidera z branży lotniczej, który będzie odpowiedzialny za planowanie i koordynację operacji w sieci vertiportów. Teasdale, który posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie, zapewni, że wszystkie vertiporty będą spełniały najwyższe standardy operacyjne, skupiając się na aspektach takich jak bezpieczeństwo, zrównoważoność i wygoda dla pasażerów oraz operatorów.

Wspieranie przyszłości mobilności

Wprowadzenie zeroemisyjnych usług mobilności powietrznej w miastach i regionach jest głównym celem Ferrovial Vertiports. Poprzez tę współpracę z Milligan oraz partnerstwo z lokalnymi władzami, właścicielami gruntów i asset ownerami, Firma dąży do stworzenia infrastruktury, która umożliwi swobodne poruszanie się w przestrzeni powietrznej. Ta inicjatywa ma potencjał przyspieszyć globalny rozwój gospodarczy i społeczny, poprawić dostępność transportu oraz przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi poprzez wprowadzenie zeroemisyjnych rozwiązań transportowych.

Partnerstwo między korporacjami w zakresie rozwoju miejskiej mobilności powietrznej w Wielkiej Brytanii ma ogromny potencjał przekształcenia sposobu, w jaki poruszamy się w miastach. Poprzez identyfikację odpowiednich lokalizacji, uwzględniających wymagania operacyjne i przestrzenne, Ferrovial Vertiports podejmuje wysiłki w celu stworzenia infrastruktury, która umożliwi bezpieczne, zrównoważone i efektywne podróże w przyszłości. Ten ambitny projekt jest kolejnym krokiem w kierunku rewolucji transportowej, która przyczyni się do globalnego rozwoju społecznego i gospodarczego, jednocześnie dążąc do ochrony środowiska.

Współpraca w zakresie rozwoju miejskiej mobilności powietrznej w Wielkiej Brytanii, może przynieść wiele korzyści dla przyszłości tej dziedziny oraz dla branży dronów.

Rozwinięcie infrastruktury potrzebnej do obsługi operacji eVTOL. Vertiporty, które zostaną wybudowane na wybranych lokalizacjach, zapewnią miejsca startowe i lądowania dla dronów pasażerskich, umożliwiając wygodne podróżowanie wewnątrz miast. To z kolei otworzy drzwi dla rozwoju innych zastosowań dronów, takich jak dostawy towarów czy ratownictwo medyczne.

Poprzez identyfikację lokalizacji o dużym popycie, firmy przyczynią się do przyspieszenia rozwoju eVTOL. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym vertiportom, drony pasażerskie będą miały możliwość skrócenia czasu podróży i unikania korków ulicznych. To z kolei może przyczynić się do zwiększenia akceptacji społecznej dla tej formy transportu. Wprowadzenie eVTOL do przestrzeni miejskiej wymagać będzie integracji dronów z istniejącym systemem transportowym.

W ramach współpracy, Ferrovial i Milligan będą musieli uwzględnić te aspekty, takie jak zarządzanie ruchem powietrznym, bezpieczeństwo i wygodę pasażerów. To z kolei może przyczynić się do opracowania standardów i przepisów dotyczących korzystania z dronów w przestrzeni miejskiej, co będzie miało pozytywny wpływ na całą branżę. Stymulacja rozwoju technologicznego: Wprowadzenie eVTOL do przestrzeni miejskiej wymagać będzie dalszego rozwoju technologii związanych z dronami. Partnerstwo może stymulować innowacje w dziedzinie dronów, takie jak poprawa wydajności baterii, rozwój systemów bezpieczeństwa, autonomia lotów czy inteligentne zarządzanie ruchem. Otworzy nowe możliwości. branży dronów oraz ich zastosowań.

Nowe spojrzenie na infrastrukturę (dachy)

Tradycyjnie budynki służyły jako przestrzeń mieszkaniowa, biurowa lub komercyjna. Wraz z wprowadzeniem vertiportów na dachy budynków, ta niewykorzystana przestrzeń może stać się kluczowym elementem rewolucji transportowej. Vertiporty na dachach pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni wertykalnej, eliminując potrzebę budowy nowych infrastruktur na ziemi. Jest to nie tylko ekonomicznie efektywne, ale również oszczędza cenne zasoby gruntowe.

Minimalizacja hałasu

Jednym z kluczowych problemów, które należy rozwiązać, wprowadzając drony transportowe oraz eVTOL do miast, jest hałas generowany przez te maszyny. Lokalizacja vertiportów na dachach budynków ma potencjał, aby rozwiązać ten problem. Dachy budynków pełnią funkcję naturalnych izolatorów akustycznych, minimalizując wpływ hałasu na pobliskie obszary mieszkalne. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się ciszą, a jednocześnie korzystać z korzyści wynikających z nowej formy transportu.

Lokalne miejsca dla pasażerów i operatorów

Vertiporty na dachach budynków nie tylko zapewniają dogodne miejsce startowe i lądowania dla dronów, ale również tworzą lokalne centra mobilności. Dachy budynków są często centralnie położone, blisko obszarów miejskich, co sprawia, że dostęp do jest wygodny i oszczędza czas podróży. To z kolei przyciąga większą liczbę pasażerów i operatorów, tworząc większy popyt na usługi mobilności powietrznej.

Wprowadzenie vertiportów na dachach budynków to innowacyjny krok w kierunku przyszłości mobilności powietrznej. To rozwiązanie oferuje wiele korzyści, takich jak optymalne wykorzystanie przestrzeni, redukcja hałasu, wygoda lokalizacji, zrównoważony rozwój oraz estetyczne i urbanistyczne integracja z otaczającą zabudową. Ta współpraca może przyczynić się do przyspieszenia rozwoju technologii oraz integracji dronów w system transportowy i tworzenia nowych standardów dla branży.
Vertiporty na dachach budynków mają potencjał, aby zmienić sposób, w jaki poruszamy się w miastach, dostarczamy przesylki zapewniając szybkie, efektywne i zrównoważone rozwiązania.

źródło: airportsinternational.com

4.9/5 - (15 votes)