Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Przesunięcie Granic: Drony Manna Dostarczą Towary dla 1,5 Miliona Irlandczyków?

W Irlandii firma Manna Drone Delivery, założona przez wizjonera Bobby’ego Healy’ego, przygotowuje się do przeprowadzenia bezprecedensowej próby dostawy dronami, która może stać się kamieniem milowym w historii logistyki. Nowy program testowy, mający miejsce w przedmieściach Dublinu, zakłada dostarczanie towarów za pomocą dronów w promieniu 3 km, osiągając imponującą prędkość 60 km/h. To jednak nie wszystko – ekipa Manna Drone Delivery ambitnie dąży do osiągnięcia zasięgu dla 1,5 miliona ludzi w Irlandii do końca 2024 roku.

Co sprawia, że ta operacja jest tak wyjątkowa? Otóż, MDD już wykonała ponad 100 000 udanych dostaw dronami podczas wcześniejszych prób. Teraz jednak przyszła pora na kolejny, znacznie większy krok – tym razem przewiduje się aż pięciokrotnie większe operacje niż wcześniej. Ekipa ma za cel dotarcie do 38 000 gospodarstw domowych, obsługując populację około 100 000 osób. W ciągu jednego dnia zaplanowano nawet 1000 lotów, które będą realizowane w godzinach od 8:00 do 21:00, co daje potężny potencjał logistyczny.

Jak to działa? Manna Drone Delivery wykorzystuje drony o większej pojemności ładunku niż wcześniejsze modele, które są w stanie operować w różnych warunkach atmosferycznych. Dzięki innowacyjnej platformie dronowej, dostawy mogą obejmować szeroki zakres produktów – od świeżo zaparzonej kawy po pełne posiłki, artykuły spożywcze i leki bez recepty.

Złożenie zamówienia będzie możliwe dzięki dedykowanej aplikacji, która zawiera witryny sklepów i restauracji partnerskich.To jednak nie koniec planów firmy. Bobby Healy ogłosił również, że Manna Drone Delivery zamierza rozpocząć dostawę dronami na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Coca-Cola HBC, firma już rozpoczęła próby w Teksasie, co świadczy o globalnych ambicjach ekipy.Nie tylko potencjalna rewolucja w dostawie sprawia, że Manna jest tak ekscytująca. Firma aktywnie współpracuje z lokalnymi partnerami, jak Falcon AM Real Estate, aby wykorzystać infrastrukturę lotniskową jako kluczową bazę operacyjną. To pokazuje zaangażowanie firmy w zapewnienie skutecznej i efektywnej dostawy na coraz większą skalę.

Rewolucja w dostawie dronami z pewnością ma wiele korzyści, nie tylko dla klientów, ale także dla środowiska. Redukcja emisji i obciążenia środowiska jest kluczowym celem tej innowacyjnej operacji, a Manna Drone Delivery odgrywa kluczową rolę w przemysłowej rewolucji dostaw.

Zatem, świat czeka z niecierpliwością na to, jaką drogą podąży firma w swojej misji dostarczenia towarów dronami na szeroką skalę. Ekipa Bobby’ego Healy’ego jest gotowa na ten wyjątkowy i ekscytujący etap w historii dostaw, a my nie możemy się doczekać, aby być świadkami tej niezwykłej rewolucji w logistyce.

źródło   manna.aero, youtube.com