Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Zarządzanie Flotą i Przestrzenią Powietrzną Dronów: ANRA Technologies Wprowadza Mission Manager X

ANRA Technologies, znany lider w dziedzinie zarządzania i operacjami misjami pojazdów bezzałogowych, wprowadził na rynek Mission Manager X (MMX), platformę zarządzania flotą i operacjami nowej generacji dla dronów. To przełomowe rozwiązanie integruje usługi misji, floty i zarządzania ruchem dronów (UTM), oferując przedsiębiorstwom dronowym jedno, kompleksowe narzędzie, które zapewnia bezpieczne i zgodne z przepisami operacje dronów na każdym etapie – od planowania przed lotem po analizę po locie.

Amit Ganjoo, założyciel i CEO ANRA Technologies, podkreślił, że MMX powstał w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorstw, które chcą więcej niż tylko zarządzanie flotą dronów. Integracja usług UTM z zarządzaniem flotą pozwala na bardziej skomplikowane operacje, takie jak loty poza linią wzroku (BVLOS) oraz wykorzystanie dronów typu “Drone-in-a-Box.”

Jednym z kluczowych atutów MMX jest jego wszechstronność. Platforma integruje się z większością dostępnych na rynku dronów, w tym z systemami “Drone-in-a-Box” (DiB), co umożliwia przedsiębiorstwom usprawnienie operacji, zoptymalizowanie procesów i minimalizację ryzyka. Od inspekcji infrastruktury po zarządzanie roślinnością, pozwala organizacjom wykonywać misje szybciej, zbierać dokładne dane i podejmować błyskawiczne decyzje.

Co dokładnie oferuje Mission Manager X ? Oto tylko kilka z jego funkcji:

  1. Integracja z Dronami: jest zgodny z 90% dostępnymi na rynku dronami, włączając w to systemy DiB, jak OmniDock i DJI Dock. Pozwala to na monitorowanie i automatyzację zadań w czasie rzeczywistym.
  2. Śledzenie w Czasie Rzeczywistym: śledzi i monitoruje w czasie rzeczywistym wszystkie drony operujące w jego obszarze, dostarczając informacje o ich stanie, położeniu i danych telemetrycznych. W przypadku problemów lub odchylenia od planowej trasy, MMX natychmiast powiadamia operatorów.
  3. Wielopoziomowe Mapy: Platforma oferuje wiele warstw map, zawierających autorytatywne dane lotnicze, NOTAM-y, informacje o pogodzie, strefy geograficzne i wiele innych przydatnych informacji.
  4. Transmisja na Żywo: pozwala na przesyłanie na żywo obrazów z kamer dronów, które mogą być udostępniane i dystrybuowane upoważnionym użytkownikom.
  5. Integracja z Ruchem Powietrznym: Platforma jest zintegrowana z szeroką siecią zarządzania ruchem powietrznym, co umożliwia automatyzację operacji, takich jak start, lądowanie i realizacja misji.
  6. Zasady Geograficzne i Ograniczenia Przestrzeni Powietrznej: wykorzystuje geofencing i dynamiczne ograniczenia przestrzeni powietrznej w celu zapobiegania kolizjom i unikania konfliktów z innym ruchem powietrznym.
  7. Systemy Wykrywania i Unikania Kolizji: Platforma jest wyposażona w systemy wykrywania i unikania kolizji (DAA) oraz usługi nadzoru, takie jak radar, ADS-B, FLARM i czujniki C-UAS, co pozwala na bezpieczne operacje w zatłoczonych przestrzeniach powietrznych.
  8. Certyfikat FAA: posiada certyfikat od Federalnej Agencji Lotnictwa Cywilnego (FAA) dla zdolności do powiadamiania o niskim pułapie (LAANC).
  9. Integracje z Usługami Firm Trzecich: Platforma umożliwia integracje z usługami firm trzecich, takimi jak IBM Maximo i ArcGIS, co zwiększa jej funkcjonalność.

W obliczu rosnącej skali operacji dronów na całym świecie i wprowadzania nowych przepisów dotyczących zarządzania przestrzenią powietrzną, Mission Manager X staje się niezastąpionym narzędziem dla przedsiębiorstw. Zapewnia on kompleksowe i skalowalne zdolności misji, dostosowując się do zmieniających się przepisów i regulacji, co pozwala maksymalizować zwrot z inwestycji.

Projekt już jest dostępny na rynku, a jego wprowadzenie oznacza nową erę w zarządzaniu flotą i przestrzenią powietrzną dronów, umożliwiając przedsiębiorstwom dronowym prowadzenie bardziej zaawansowanych i efektywnych operacji niż kiedykolwiek wcześniej.

źródło:  anratechnologies.com, pixabay.com