Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Jak przekonać deweloperów do budowy infrastruktury vertiportu?

“Vertiport w pudełku” może być odpowiedzią. Firma Skyportz we współpracy z australijskim Electro.Aero ogłosiła stworzenie rozwiązania typu “vertiport w pudełku”, które ma być gotowe do instalacji na mniejszych terenach.

eVTOL

Obecnie rynek eVTOL (elektryczne pionowe startujące i lądujące statki powietrzne) i infrastruktura vertiportów wymagają znacznych nakładów finansowych i nie ma jeszcze jasnego modelu biznesowego.

Dlatego, aby zachęcić inwestorów, Skyportz i Electro.Aero wprowadzają rozwiązanie, które pozwoli na szybką instalację infrastruktury vertiportu.

Mała, modułowa budynek vertiportu wraz z akumulatorami i panelami słonecznymi może zostać wykorzystany na inne cele, zanim zostanie uzyskana certyfikacja statków powietrznych. Rozwiązanie to ma na celu zachęcenie prywatnych właścicieli nieruchomości do budowy vertiportów na ich terenach.

Skyportz planuje również ogłoszenie dodatkowych partnerów po wprowadzeniu ich modułowego projektu na rynek. W planach są systemy zarządzania ruchem lotniczym, rezerwacje oraz operatorzy lotniczy. Firma ta skupia się na tworzeniu rozwiązań dostępnych dla właścicieli nieruchomości, którzy mogą włączyć je do istniejących budynków lub wykorzystać w nowych projektach.

Rozwiązanie to ma na celu rozwinięcie sieci vertiportów poza istniejącymi lotniskami. Skyportz chce stworzyć sieć nowych vertiportów, aby branża Advanced Air Mobility mogła osiągnąć swój potencjał. Planuje współpracę z inwestorami w celu zbudowania infrastruktury dla przyszłych statków powietrznych.

Wraz z rozwojem technologii eVTOL i rosnącą potrzebą transportu lotniczego, vertiporty stają się coraz bardziej pożądane. Zaproponowane rozwiązanie ma na celu przyciągnięcie inwestorów do branży, która z czasem może stać się kluczowym elementem transportu lotniczego.

źródło obrazu: skyportz.com

5/5 - (11 votes)