Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Gwarantujemy bezpieczeństwo, komfort i doskonałe szkolenia dla pilotów. Poznaj Garuda Aerospace, firmę, która jako pierwsza w Indiach otrzymała certyfikat typu DGCA.

Garuda Aerospace

Garuda Aerospace to pierwsza w historii indyjska firma dronowa, która otrzymała zatwierdzenia od dyrekcji Generalnej ds. Lotnictwa Cywilnego (DGCA) w Indiach, dotyczące certyfikacji typu oraz szkolenia pilotów.

Ich “Made in India” Kisan Drones otrzymały certyfikat typu oraz zatwierdzenie RTPO (Remote Pilot Training Organisation). Otrzymanie certyfikatu typu jest dla Garudy kluczowe, ponieważ jej dron Kisan jest teraz uprawniony do otrzymania niesprostowanego kredytu z Funduszu Infrastruktury Rolniczej z oprocentowaniem wynoszącym 5% i do 50-100% dotacji od rządu Indii. Garuda twierdzi, że Kisan Drone to najtańszy na rynku zaawansowany, zatwierdzony przez DGCA dron rolniczy o wadze poniżej 25 kg, kosztujący 4,5 lakh rupii, czyli około 5 441 USD.

Kisan Drones są dronami rolniczymi przeznaczonymi do zmniejszenia strat w uprawach, monitorowania stanu zdrowia roślin, pomiaru plonów i łagodzenia strat w uprawach, co jest szczególnie ważne w obecnej światowej kryzysie żywnościowym.

Otrzymanie podwójnego certyfikatu DGCA typu i RTPO jest dla Garudy potwierdzeniem, że ich drony zostały poddane rygorystycznym testom i spełniają najwyższe standardy jakości.

Garuda Aerospace planuje wykorzystać swoje nowe zatwierdzenia do zaoferowania dronów Kisan różnym organom rządu, takim jak ICAR, KVKs, FMTTI, Ministerstwo Rolnictwa i Dobra Wspólne oraz innym organom rolniczym. W przyszłości ma to prowadzić do tworzenia miejsc pracy dla młodzieży oraz szkolenia 100 000 pilotów dronów w ciągu najbliższych 2 lat.

Agnishwar Jayaprakash, założyciel i CEO Garuda Aerospace, powiedział: “Podwójny certyfikat DGCA dla certyfikacji typu i RTPO jest potwierdzeniem naszych zdolności do produkcji dronów “Made in India”. Nasze drony będą dalej korzystne dla rolników i przedsiębiorców rolnych, odgrywając kluczową rolę w poprawie jakości życia rolników i tworzeniu nowych karier dla młodych Indyjczyków w branży dronów”.

źródło obrazu: garudaaerospace.com

5/5 - (17 votes)