Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Zaufaj liderowi w branży! DroneBase jako Zeitview to innowacyjne oprogramowanie dla zrównoważonej energetyki i infrastruktury

Zeitview

Firma DroneBase, lider na rynku zaawansowanego oprogramowania inspekcyjnego dla branży energetycznej i infrastrukturalnej, pozyskała 55 milionów dolarów na rozwój i zmieniła swoją nazwę na Zeitview.

W ramach rundy inwestycyjnej firma uzyskała wsparcie od Valor Equity Partners, firmy inwestycyjnej wspierającej technologie i przedsiębiorstwa oparte na technologiach, oraz od istniejących już inwestorów Union Square Ventures, Upfront Ventures, Euclidean Capital, Energy Transition Ventures i Hearst Ventures.

Środki te będą wykorzystane na rozwój oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji i globalną obecność w zaawansowanych rozwiązaniach inspekcyjnych.

To ogłoszenie stanowi zwieńczenie roku szybkiego wzrostu w sektorze odnawialnym, w tym wprowadzenia do użytku norm NASS (North American Solar Scan), pierwszego zestawu standardów oceny aktywów solarowych, który ma na celu poprawę nadzoru nad elektrowniami słonecznymi w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku Zeitview przeprowadziła inspekcje 43 GW mocy słonecznych.

Pod nową nazwą Zeitview, firma będzie kontynuować rozwijanie zaawansowanego oprogramowania inspekcyjnego, które umożliwia szybkie i dokładne wnioski, obniża koszty dla właścicieli aktywów i poprawia wydajność i trwałość. Zmiana nazwy niesie ze sobą coraz bardziej zróżnicowane narzędzia do przechwytywania danych: oprócz dronów z wirującymi skrzydłami, profesjonaliści do inspekcji Zeitview używają załogowych samolotów oraz technologii smartfonów, aby tworzyć istotne i elastyczne rozwiązania dla klientów. Ich platforma oprogramowania zapewniająca głębokie wnioski i analizy umożliwia klientom łatwe przeglądanie wyników danych w dowolnym miejscu.

“Doceniamy, jak ważny jest czas dla naszych klientów: z jednej strony potrzebują natychmiastowej i dokładnej analizy stanu swoich aktywów, z drugiej strony budują źródła energii i infrastruktury, które mają przetrwać przez dziesięciolecia” – powiedział Dan Burton, założyciel i dyrektor generalny Zeitview. “Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji mogą dostarczyć natychmiastowej odpowiedzi i długoterminowego rozwiązania dla naszych klientów, jednocześnie coraz bardziej neutralnie odnosząc się do narzędzi, jakie używamy do przechwytywania najdokładniejszych danych.

źródło obrazu: zeitview.com

5/5 - (15 votes)