Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Efektywne Planowanie Lotów UAV: Airspace Link’s AirHub Portal w Działaniu

Airspace Link’s AirHub Portal: Nowoczesne Oprogramowanie do Planowania i Zarządzania Dronami

Detroit, Michigan – 8 sierpnia 2023 – Firma Airspace Link ogłosiła uruchomienie swojego innowacyjnego produktu, AirHub Portal. Jest to zaawansowane oprogramowanie, które dostarcza dla organów rządowych, lotniczych i operatorom dronów wszystkie narzędzia niezbędne do efektywnego zarządzania operacjami dronowymi.

AirHub Portal upraszcza i usprawnia procesy pracy, umożliwiając interesariuszom bezpieczne integrowanie swoich operacji dronowych w przestrzeń powietrzną kraju. Jednocześnie uwzględnia unikalne wymagania związane z bezzałogową awiacją w społeczności lokalnej. To łatwa w użyciu aplikacja, kompatybilna z różnymi systemami operacyjnymi i dostępna na urządzeniach mobilnych oraz komputerach stacjonarnych. Narzędzie umożliwia planowanie, zarządzanie i przeprowadzanie misji dronowych w sposób wygodny i intuicyjny. 

Główne funkcje AirHub Portal obejmują:

 

  1. Inteligencję przestrzeni powietrznej: Zapewnia informacje na temat przestrzeni powietrznej, co pomaga w bezpiecznym planowaniu misji dronowych.
  2. Doradztwo autorytatywne i przedsiębiorcze: Dostarcza wsparcie dla pilotów dronów i planistów w podejmowaniu decyzji.
  3. Zaawansowane i dynamiczne trasowanie: Optymalizuje trasy lotów dronów, uwzględniając zmienne warunki.
  4. Indywidualna ocena ryzyka dronów i profilowanie: Pomaga w identyfikacji potencjalnych zagrożeń.
  5. Wzmocnioną świadomość sytuacyjna: Zapewnia użytkownikom aktualne informacje o ruchu bezzałogowych systemów latających.
  6. Integracja zarządzania flotą: Ułatwia zarządzanie flotą dronów.

 

Airspace Link udostępnia także AirHub API, który pozwala deweloperom i dostawcom usług dronowych rozbudować swoje aplikacje o dodatkowe funkcje.

Pierwsza wersja AirHub Portal została udostępniona po udanym wprowadzeniu do FAA LAANC. Użytkownicy mogą teraz planować operacje dronowe i uzyskiwać zatwierdzenia na przelot przez kontrolowaną przestrzeń powietrzną, zwiększając poziom bezpieczeństwa i efektywności.

Airspace Link zobowiązuje się do ciągłej innowacji i doskonalenia swojego produktu, obiecując wiele nowych funkcji w przyszłości. Ich misją jest umożliwienie bezpiecznej integracji dronów na dużą skalę poprzez infrastrukturę cyfrową i strategiczne partnerstwa.

Airspace Link to wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych, które poprawiają świadomość sytuacyjną i umożliwiają bezpieczną integrację bezzałogowych statków powietrznych w przestrzeń powietrzną kraju. Ich platforma AirHub® zapewnia niezbędną infrastrukturę cyfrową, wspierając pilotów dronów, rządy i przedsiębiorstwa w planowaniu i optymalizacji operacji dronowych. Jest to także jedno z nielicznych FAA zatwierdzonych rozwiązań dla systemu LAANC, co ułatwia uzyskiwanie autoryzacji do lotów w kontrolowanej przestrzeni powietrznej.

AirHub Portal to krok w przód w zakresie bezzałogowej awiacji, przynoszący wiele korzyści dla użytkowników dronów i społeczności lokalnych. Dzięki tej innowacyjnej platformie, bezpieczne operacje dronowe stają się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Główne informacje dotyczące Airspace Link’s AirHub Portal, jego funkcji oraz roli w rozwoju bezzałogowej awiacji. Jest to narzędzie, które może znacząco poprawić zarządzanie operacjami dronowymi i zapewnić większe bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej kraju.

Wszechstronność w Jednym Narzędziu

AirHub Portal to znacznie więcej niż tylko oprogramowanie do planowania lotów dronów. To kompleksowe narzędzie, które obejmuje w sobie planowanie misji, analizę przestrzeni powietrznej oraz ocenę ryzyka. Ta wszechstronność pozwala użytkownikom zarządzać wszystkimi aspektami swoich operacji dronowych w jednym, dogodnym miejscu.

 Prosta i Intuicyjna Obsługa

Jednym z kluczowych atutów AirHub Portal jest jego niezwykła prostota obsługi. Aplikacja została stworzona z myślą o użytkownikach, niezależnie od ich doświadczenia. Intuicyjny interfejs umożliwia nawet początkującym operatorom dronów szybkie planowanie i zarządzanie lotami. Można go zainstalować na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych lub korzystać bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

Inteligencja Przestrzeni Powietrznej

AirHub Portal dostarcza użytkownikom szczegółowych informacji o przestrzeni powietrznej, co jest niezwykle istotne, aby unikać potencjalnych kolizji z innymi statkami powietrznymi. Użytkownicy mają dostęp do autorytatywnych doradców oraz danych dotyczących przestrzeni powietrznej, co umożliwia precyzyjne planowanie tras lotów.

 Bezpieczeństwo i Optymalizacja

Oprogramowanie oferuje także możliwość dokładnej oceny ryzyka związanego z konkretnymi operacjami dronów. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosować swoje plany, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Dodatkowo, zaawansowane algorytmy trasowania pomagają zoptymalizować trasy lotów, co przekłada się na większą efektywność operacji.

 Wizja Przyszłości

Airspace Link zobowiązuje się do stałego doskonalenia swojego produktu. Firma zapowiada wprowadzenie innowacyjnych funkcji w nadchodzących miesiącach, co oznacza, że doświadczenie użytkowników będzie stale ulepszane. To świadczy o zobowiązaniu firmy do tworzenia rozwiązań z myślą o przyszłości.

AirHub Portal to nieocenione narzędzie, które ułatwia planowanie, zarządzanie i realizację misji dronów. Jego prostota obsługi, szeroki zakres funkcji i zobowiązanie do innowacji sprawiają, że stanowi ono wartościowy wkład zarówno dla operatorów dronów, jak i organów rządowych.

Ostateczny przekaz: AirHub Portal to krok w przód w dziedzinie planowania i zarządzania operacjami dronów, a jego wprowadzenie może przyczynić się do bezpiecznej i efektywnej integracji dronów w przestrzeni powietrznej. Dla wszystkich zaangażowanych w bezzałogową awiację stanowi ono kluczowe narzędzie.

 

źródło: airspacelink.com,youtube.com,pixabay.com