Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Ewolucja Mapowania 3D: Sony a6100 Oblique i Dron Marlyn Cobalt

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie kartografii geoprzestrzennej i pomiarów, firmy takie jak Atmos UAV nieustannie dążą do dostarczania innowacyjnych rozwiązań. Ostatnio Atmos UAV ogłosił fascynującą integrację nowego aparatu Sony a6100 Oblique do swojego flagowego drona kartograficznego Marlyn Cobalt. Ta nowa współpraca z Sony otwiera zupełnie nowe perspektywy w dziedzinie mapowania 3D, oferując profesjonalistom w tej branży możliwość dostępu do dokładnych i przystępnie wycenionych rozwiązań.

Rewolucyjny Aparat Sony a6100 Oblique

Nowy aparat Sony a6100 Oblique to prawdziwy przełom w dziedzinie kartografii. Współpraca tego aparatu o rozdzielczości 24 MP z obiektywem Meike 12 mm pozwala na tworzenie fantastycznych modeli 3D do celów pomiarów miejskich.

Konkurencyjna Cena

Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę, jest konkurencyjna cena tego aparatu. Jako młodszy kuzyn wydajniejszego aparatu a7RIV 61MP, a6100 oferuje równie imponujące wyniki, ale w niższej cenie – aż o 20% niższej. Dla specjalistów w dziedzinie kartografii i pomiarów oznacza to dostęp do wysokiej jakości obrazów bez konieczności wydawania fortuny.

Mapowanie 3D

Najważniejszą cechą aparatu Sony a6100 Oblique jest zdolność do zbierania niezrównanych danych na powierzchniach pionowych. Dzięki obiektywowi szerokokątnemu 12 mm i stałemu kątowi montażu, ten aparat potrafi uchwycić wszystkie niuanse terenu, co jest nieocenione podczas misji mapowania 3D miejskich terenów. Taka możliwość znacząco zwiększa efektywność zbierania danych i poprawia dokładność modeli 3D, dając pomiarowcom i urbanistom wyjątkowe narzędzia do pracy.

Rozszerzone Pokrycie z Doskonałą Rozdzielczością

Integracja aparatu Sony a6100 Oblique z dronem Marlyn Cobalt pozwala na jeszcze większe pokrycie terenu. Teraz Marlyn Cobalt może pokrywać obszar 350 hektarów na wysokości 122m. To oznacza, że specjaliści od pomiarów mogą znacznie efektywniej pokrywać duże obszary, co skraca czas i zmniejsza koszty operacyjne. Jednocześnie, rozdzielczość wynosząca 4 cm na tej wysokości gwarantuje pozyskiwanie danych o niespotykanej dotąd jakości, co jest kluczowe dla precyzyjnych analiz.

Podsumowanie

Nowy aparat Sony a6100 Oblique w połączeniu z dronem Marlyn Cobalt od Atmos UAV otwiera nowe możliwości w dziedzinie mapowania 3D miejskich terenów. Przystępna cena, niesamowite możliwości zbierania danych i doskonała rozdzielczość czynią tę integrację niezwykle atrakcyjną dla profesjonalistów w dziedzinie kartografii geoprzestrzennej i pomiarów. To kolejny krok ku udoskonaleniu technologii, która wpływa na nasze zrozumienie i planowanie przestrzeni miejskiej.

 

źródło: SONY, youtube.com,pixabay.com