Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

ICMR Dronami na obszarach o wysokościach powyżej (3657m) i w Ekstremalnych Temperaturach: Sukces w Dystrybucji Leków

W dniu 19 października 2023 roku Indyjska Rada Badań Medycznych (ICMR) osiągnęła znaczący sukces, wykorzystując drony do transportu ponad 100 jednostek niezbędnych leków na odległość 20 kilometrów w dystrykcie Lahaul i Spiti w stanie Himachal Pradesh. Ten przełomowy eksperyment znacząco skrócił czas dostawy leków z 120 minut do zaledwie 26 minut. To innowacyjne podejście jest częścią szerszego programu rozwoju ekosystemu dronów w Indiach i ma na celu ułatwienie dostępu do istotnych zasobów medycznych, takich jak leki, próbki krwi diagnostycznej i plwociny, w trudno dostępnych regionach.

Drony W Służbie Medycyny

Wykorzystanie dronów w służbie medycyny staje się coraz bardziej popularne na całym świecie, a ICMR podjęło wyzwanie dostarczenia leków i próbek diagnostycznych w trudnych warunkach wysokogórskich i niskich temperatur. To nie tylko przełom w dziedzinie technologii, ale także sposób na poprawienie opieki zdrowotnej w obszarach oddalonych od głównych ośrodków medycznych.

Wysoki Poziom, Niskie Temperatury

Najważniejszą częścią tego wyzwania było dostarczenie leków na obszarach o wysokościach powyżej 12 000 stóp (3657m) i niskich temperaturach, osiągających nawet -15 stopni Celsjusza. Drony ICMR musiały poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i terenowymi, co stanowiło poważne wyzwanie techniczne.

Eksperyment W Liczbach

Podczas inauguracyjnego lotu dron przewiózł ponad 100 jednostek niezbędnych leków, w tym antybiotyki, przeciwgorączkowe i multivitaminy z terenu policyjnego w Keylong do PHC Tholang, które znajduje się około 20 kilometrów od szpitala dystryktu. Przy użyciu drona podróż, która zajmuje normalnie 2 godziny drogą lądową, a często jest opóźniana przez opady śniegu, została zrealizowana w zaledwie 26 minut. To niewątpliwie przyczyniło się do poprawy dostępności leków w obszarach o trudnym dostępie.

Przyszłość Dronów w Opiece Zdrowotnej

ICMR ma zamiar kontynuować wykorzystanie dronów do dostarczania niezbędnych zasobów medycznych w trudno dostępnych regionach, takich jak Manipur i Nagaland. To znaczący krok w kierunku doskonalenia dostarczania usług zdrowotnych w obszarach, które wcześniej miały ograniczony dostęp do opieki medycznej.

 

Wykorzystanie dronów do dostarczania leków i próbek diagnostycznych w trudno dostępnych regionach Himachal Pradesh stanowi znaczący krok naprzód w dziedzinie opieki zdrowotnej. Ten innowacyjny program ICMR, mający na celu poprawę dostępności leków i środków diagnostycznych, może stanowić wzór do naśladowania w innych regionach na całym świecie. Drony odgrywają coraz większą rolę w dostarczaniu pomocy medycznej w trudnych warunkach i są kluczowym narzędziem poprawy opieki zdrowotnej w obszarach oddalonych.

 

źródło: thehindu.com,pixabay.com