Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

NEOFIX: Platforma Zapewniająca Świadomość Sytuacyjną zarówno dla operatorów, jak i dla organów bezpieczeństwa publicznego

Baldwin Wallace University i ATA, LLC, ogłaszają wprowadzenie platformy cyfrowej, która zmieni oblicze lotów dronów w regionie. Northeast Ohio Flight Information Exchange, znana jako NEOFIX, to nowoczesne narzędzie, które pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego na terenie tego regionu oraz stanu Ohio.

Nowe Rozwiązanie dla Bezpieczeństwa Lotów Dronów  platforma wymiany informacji, która umożliwia w czasie rzeczywistym monitorowanie zasad ruchu lotniczego, infrastruktury oraz innych czynników wpływających na bezpieczeństwo operacji dronów. Dzięki NX, organy bezpieczeństwa publicznego, agencje rządowe, piloci dronów i społeczność mogą dostarczać oraz otrzymać wiele istotnych danych, co zwiększa przejrzystość i odpowiedzialność w dziedzinie lotów dronów.

Stuart Mendel z Baldwin Wallace University’s Technology Partnerships Initiative podkreśla, że celem jest stworzenie scentralizowanego centrum informacyjnego, które wspiera odpowiedzialne korzystanie z dronów i poprawia świadomość sytuacyjną zarówno dla operatorów, jak i dla organów bezpieczeństwa publicznego. Projekt ten kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo publiczne i prawa obywateli, jednocześnie umożliwiając rozwijanie ekonomicznego potencjału regionu.

Zarządzanie Ryzykiem i Efektywność Operacyjna: System pełni rolę dostawcy autorytatywnych danych uzupełniających (ASDSP), dostarczając operatorom dronów niezbędnych informacji do podejmowania świadomych decyzji, zwiększania efektywności operacyjnej i minimalizacji ryzyka. Dzięki tej platformie, współpraca między operatorami, organami bezpieczeństwa publicznego oraz agencjami rządowymi staje się bardziej efektywna.

Platforma oferuje dostęp do ogłoszeń bezpieczeństwa, informacji pogodowych, danych o lokalnej infrastrukturze, wskazówek topograficznych oraz aktualizacji w czasie rzeczywistym. To narzędzie jest niezbędne do rozwoju systemu zarządzania ruchem dronów (UTM), który staje się coraz ważniejszy wraz z rosnącą liczbą dronów na niebie.

Wsparcie od Hrabstwa Cuyahoga i Przyszłość Projektu, NX otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 225 000 dolarów od hrabstwa Cuyahoga, dzięki środkom z pakietu stymulacyjnego COVID-19. To wsparcie finansowe stanowi fundament dla udanego wdrożenia programu i pozycjonuje Northeast Ohio jako atrakcyjny region dla prywatnych inwestycji w infrastrukturę, edukację oraz miejsca pracy.

Drony i Zrównoważony Rozwój: Innowacja wpisuje się w trend zrównoważonego rozwoju. Drony mogą zmniejszyć potrzebę większych środków transportu drogowego do dostaw, co prowadzi do redukcji emisji i zanieczyszczenia powietrza. Ponadto, drony są zasilane energią elektryczną lub wodorem, co czyni je bardziej ekologicznymi niż tradycyjne pojazdy. W połączeniu z danymi z czujników, drony mogą pomóc w wzmocnieniu odporności regionu na ekstremalne warunki pogodowe i zdarzenia klimatyczne.

NEOFIX to ciekawa platforma, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa lotów dronów oraz promowanie rozwoju gospodarczego w regionie Northeast Ohio. Dzięki tej innowacji, operatorzy dronów i organy bezpieczeństwa publicznego zyskują dostęp do kluczowych danych, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności korzystania z dronów w różnych dziedzinach. Projektem tym otwiera się nowy rozdział w dziedzinie lotów dronów, który zapowiada nową erę bezpieczeństwa i rozwoju.

 

źródło:  bw.edu,pixabay.com