Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Przeskakujemy Granice: Drony w Dostawach 2024 – Czego Można Się Spodziewać?

Dostarczanie paczek za pomocą dronów stało się powszechne w różnych częściach świata, zarówno dla indywidualnych klientów, jak i korporacji. Firmy takie jak Zipline, Wing, Matternet, Swoop Aero i Manna, a także giganci jak Amazon, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu tego dynamicznie rozwijającego się sektora.

 

Według badań zleconych przez NASA, do 2030 roku możemy spodziewać się nawet 500 milionów lotów z dostawami dronów rocznie. Raport z października 2023 roku, opublikowany przez Market.us, ujawnia, że przychody z rynku dostawy dronami wyniosły 1332 miliardy dolarów w 2022 roku, a prognozy na koniec 2023 roku zakładały wzrost do 1964,7 miliarda dolarów.

Trendy w Rozwoju Dostaw Dronów:

Dostawy Medyczne na Wzrostowej Fali: Dostawy medyczne za pomocą dronów zyskują na popularności, zwłaszcza w dostarczaniu krytycznych leków. Klinika Cleveland planuje dostarczać leki do domów pacjentów za pomocą dronów od 2025 roku, podczas gdy Amazon rozszerza usługę dostawy leków na receptę w College Station, Teksas.

Transport Ciężkich Ładunków: Firmy skupiają się na dronach zdolnych do przenoszenia ciężkiego sprzętu i zaopatrzenia przemysłowego. Drone Delivery Canada (DDC) testuje dron o nazwie Condor, który może przenosić około 20 stóp sześciennych ładunku, a duńska firma Ørsted używa gigantycznego drona do dostarczania zaopatrzenia na turbiny wiatrowe na morzu.

Drony w Służbie Pocztowej: Usługi pocztowe w różnych krajach korzystają z dronów do dostarczania przesyłek. Brytyjska Royal Mail planuje ponad 50 tras pocztowych dronów w ciągu trzech lat, a podobne inicjatywy mają miejsce na całym świecie.

Nowoczesne Systemy i Usługi: Rozwój sektora dostaw dronów wymaga innowacyjnych podejść do systemów zamawiania, opcji odbioru paczek i planowania lotów. Niemieccy badacze testują wykorzystanie dronów do transportu towarów na obszarach wiejskich, a w Korei Skyports Drone Services we współpracy z RigiTech wprowadziła aplikację do zamawiania dostaw dronów.

Przyszłość Branży Dronów w Dostawie: Raporty wskazują, że branża dostaw dronów będzie nadal rozwijać się dynamicznie w najbliższych latach. Szacuje się, że rynek będzie rosł z rocznym wzrostem na poziomie 47,5%, osiągając przychody rzędu 64 926,9 miliarda dolarów do 2032 roku.

 

Nowe technologie, jak autonomiczne drony i zaawansowane systemy logistyczne, będą kluczowymi czynnikami napędzającymi rozwój sektora. Dodatkowo, rosnące zaufanie do dostaw dronów, zwłaszcza w obszarze medycznym, przyspieszy adaptację tych innowacyjnych rozwiązań.

 

W związku z tym, oczekujemy, że 2024 rok będzie okresem intensywnego rozwoju branży dostaw dronów, z nowymi partnerstwami, technologiami i regulacjami, które ułatwią ekspansję tego fascynującego obszaru transportu.

Jednak to nie wszystko. Spostrzegamy również, że rozwija się dziedzina elektrycznych samolotów pionowego startu i lądowania. Wraz z postępem technologii eVTOL, przyszłość dostaw dronów staje się jeszcze bardziej fascynująca. Te innowacyjne środki transportu mogą szybko przenosić ludzi i towary na krótkie i średnie odległości, podnosząc efektywność i szybkość dostaw.

 

2024 rok jawi się jako okres intensywnego rozwoju dla branży dostaw dronów, które mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki postrzegamy logistykę. Wszechstronność dronów, wraz z rosnącym zainteresowaniem eVTOL, kształtuje przyszłość transportu, obiecując bardziej zintegrowane i efektywne rozwiązania dla społeczeństwa na całym świecie.

 

źródło:  pixabay.com,Market.us(*raport opublikowany 10.2023)