Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

AIBOT na Fali Innowacji: Grant 15 Milionów Dolarów na eVTOL

 

W ostatnich dniach AIBOT, kalifornijska firma zajmująca się rozwijaniem autonomicznego samolotu wielozadaniowego (eVTOL) opartego na sztucznej inteligencji, ogłosiła przełomowy moment w swojej historii – przyznanie im grantu w wysokości 15 milionów dolarów przez Program California Competes Grant. Wsparcie to pochodzi z Biura ds. Biznesu i Rozwoju Gospodarczego gubernatora Kalifornii (GO-Biz), co stanowi mocny sygnał dla AIBOT i rozwijającego się sektora eVTOL.

 

W bieżącym roku GO-Biz otrzymało wnioski o przyznanie grantu, przy dostępnych środkach w wysokości 120 milionów dolarów. Spośród ośmiu nagrodzonych firm, dwie z nich to przedsiębiorstwa eVTOL, podkreślając strategiczne znaczenie tej technologii dla Kalifornii w kontekście innowacji i zrównoważonego rozwoju.

Jerry Wang, Przewodniczący Zarządu AIBOT, podkreśla, że otrzymanie tego grantu to nie tylko wsparcie finansowe, ale także mocne potwierdzenie misji firmy oraz jej potencjału w sektorze Advanced Air Mobility (AAM). Wang wyraził gotowość wykorzystania tej szansy do umocnienia roli jako lidera w sektorze, przyczyniając się jednocześnie do wzrostu gospodarki Kalifornii i rynku pracy.

Dee Dee Myers, Starszy Doradca Gubernatora Newsoma i Dyrektor GO-Biz, podkreśliła zobowiązanie Kalifornii do utrzymania pozycji lidera w branży AAM. Wyraziła również nadzieję na sukces AIBOT w rozwoju firmy i poszerzaniu obecności w całym stanie.

Otrzymany grant w wysokości 15 milionów dolarów nie tylko przyczyni się do dalszego rozwoju mobilności powietrznej w Kalifornii, ale także umożliwi utworzenie prawie 700 nowych pełnoetatowych miejsc pracy, wspieranych inwestycją państwa o wartości niemal 500 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Skoncentrowanie działań w Kalifornii, zwłaszcza w Long Beach i Mojave, pozwoli wzmocnić zdolności badawczo-rozwojowe, przyspieszyć testy lotnicze, a także zintensyfikować produkcję, co przyspieszy ogólny rozwój firmy.

Rex Richardson, Burmistrz Long Beach, zauważył, że ten grant wspiera zarówno wzrost gospodarczy, jak i zrównoważony rozwój miasta. Dodatkowo podkreślił znaczenie dla innowacji ekologicznych i technologicznego przywództwa, co jest zgodne z wizją firmy.

W nadchodzącym roku AIBOT planuje zorganizować wydarzenie w swojej siedzibie w Long Beach, podczas którego przedstawi innowacyjne technologie, produkty i kompleksowy plan biznesowy dla zaproszonych gości. W międzyczasie firma aktywnie poszukuje nowych członków zespołu, poszukując osób gotowych do udziału w rewolucyjnej zmianie w dziedzinie mobilności powietrznej. Wprowadzenie grantu zdecydowanie przyspiesza tempo rozwoju firmy i umacnia jej pozycję jako lidera sektora eVTOL.

 

źródło:  aibot.ai,pixabay.com