Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Bezkompromisowy postęp: Prowadzenie operacji dostaw BVLOS, w samym sercu Berlina.

Firma Matternet ogłosiła przełomowy krok w dziedzinie dostaw dronów, zdobywając zgodę od Federalnego Urzędu Lotnictwa Niemiec (Luftfahrt-Bundesamt – LBA) na prowadzenie operacji dostaw poza linią wzroku w samym sercu Berlina. To wydarzenie oznacza inaugurację pierwszej w historii sieci dostaw dronów (BVLOS) w stolicy Niemiec.

 

Partnerstwo z największym laboratorium szpitalnym w Europie, Labor Berlin, umożliwi Matternet dostarczanie próbek laboratoryjnych z ultra-szybkością pomiędzy centralnym laboratorium a szpitalami partnerskimi. Labor Berlin obsługuje ponad 6 milionów próbek rocznie, obsługując 30 szpitali.

“Andreas Raptopoulos, założyciel i CEO Matternet, podkreślił znaczenie szybkiego, niezawodnego i ekonomicznego transportu próbek laboratoryjnych dla systemów opieki zdrowotnej, zapewniając pacjentom najwyższą jakość opieki. Partnerstwo to krok w kierunku stworzenia kompleksowej sieci dostaw dronów, która przyniesie korzyści mieszkańcom Berlina”, powiedział Raptopoulos.

Sieć dostaw UAV ma znaczący wpływ na sektor opieki zdrowotnej, przyspieszając diagnozy nagłe, zwiększając efektywność operacyjną, jednocześnie redukując emisje dwutlenku węgla związane z transportem medycznym w obrębie miasta.

Nina Beikert, CEO Labor Berlin, zaznaczyła, że współpraca z Matternet pozwoli na zwiększenie dostępu do istotnych usług opieki zdrowotnej poprzez dostawę próbek laboratoryjnych za pomocą dronów. “Te operacje są zgodne z naszym zaangażowaniem w innowacje i zrównoważony rozwój, przyspieszając nie tylko testy nagłe, ale także zwiększając efektywność łańcucha dostaw, jednocześnie zmniejszając emisje gazów cieplarnianych”, dodała Beikert.

Klaus Tenning, Kierownik Studiów i Współpracy w Labor Berlin, wyraził radość z realizacji długoletniej wizji operacyjnej sieci dronów dostarczających próbki w obszarze obsługi szpitalnej.

 

Wprowadzenie pełnej operacyjności sieci dostaw dronów BVLOS w Berlinie planowane jest na początek przyszłego roku, co stanowi kolejny krok w rewolucji dostaw dronów na skalę miasta. Matternet kontynuuje również swoją współpracę z innymi partnerami, aby rozszerzyć zakres swoich innowacyjnych rozwiązań dostaw dronów na rynkach globalnych.

 

Matternet to wiodący producent komercyjnych systemów dostaw dronów do środowisk miejskich i podmiejskich. Firma dostarcza drona Matternet M2 i platformę programową Matternet oraz obsługuje swoją technologię bezpośrednio dla klientów lub we współpracy z organizacjami logistycznymi, takimi jak UPS. Osiągnął wiele w branży, m.in. jako pierwsza firma zatwierdzona do prowadzenia komercyjnych operacji dostaw dronów poza widocznością wzrokową (BVLOS) nad miastami w Szwajcarii, pierwsza do uruchomienia rutynowych operacji generujących przychody w Stanach Zjednoczonych oraz do uzyskania standardowego Certyfikatu Typu i Certyfikatu Produkcji od Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych. Matternet współpracuje z UPS i Ameriflight, które otrzymały zgodę od Federalnej Administracji Lotnictwa na eksploatację drona Matternet M2 w ramach Part 135. Do tej pory technologia Matternet umożliwiła dziesiątki tysięcy lotów komercyjnych w gęsto zaludnionych środowiskach miejskich i podmiejskich w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Wprowadzenie pełnej operacyjności sieci dostaw dronów BVLOS w Berlinie planowane jest na początek przyszłego roku, co stanowi kolejny krok w rewolucji dostaw dronów na skalę miasta.

 

 

źródło:  financialpost.com,pixabay.com