Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Rewolucja w Handlu Online: Amazon Rozpoczyna Dostawę Przesyłek Dronami w Wielkiej Brytanii

 

Amazon Wprowadza Dostawy Dronami w Ciągu Godziny

Amazon właśnie wprowadził nową erę dostaw kurierskich w Wielkiej Brytanii, ogłaszając, że rozpocznie korzystanie z dronów do dostarczania przesyłek w ciągu zaledwie godziny. Gigant handlu internetowego zadeklarował, że usługa rozpocznie się na przełomie 2024 roku, z pierwszą lokalizacją dostaw, która na razie pozostaje tajemnicą.

Szybkość i Bezpieczeństwo

Już teraz firma oferuje dostawy za pomocą dronów w dwóch stanach USA, ograniczając wagę przesyłek do 5 funtów (około 2,2 kg). Oczywiście, wprowadzenie tej rewolucyjnej technologii w Wielkiej Brytanii wymaga współpracy z regulatorem lotniczym, Civil Aviation Authority. CAA zaznaczyła, że “badanie” sposobów bezpiecznego wykorzystania dronów w większej części przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii jest kluczowe. Zarówno Amazon, jak i brytyjski rząd podkreślają znaczenie działania zgodnie z przepisami oraz badania nowej technologii w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

David Carbon: Wiceprezes Amazon Prime Air o Przyszłości Dostaw Dronami

David Carbon, wiceprezes Amazon Prime Air, przekonuje, że technologia dronów jest absolutnie bezpieczna i oferuje znacznie większą bezpieczeństwo niż tradycyjne zakupy samochodem. Stwierdza również, że zyskała ona poparcie konsumentów, którzy docenią szybkość dostaw. Klienci będą mieli możliwość wyboru spośród tysięcy produktów o wadze nie przekraczającej 5 funtów, w tym od proszku do prania i szczoteczek do zębów po produkty kosmetyczne i baterie.

Jak Działa Proces Zamawiania za Pomocą UAV

Proces zamawiania za pośrednictwem dronów będzie prosty. Klienci wejdą na stronę Amazon, wybiorą dostawę dronem, jeśli jest dostępna w ich okolicy, dokonają zamówienia, a reszta procesu zostanie zainicjowana automatycznie, włączając system naziemny, który zlokalizuje podwórko klienta, dostarczy paczkę w wybrane miejsce i opuści okolicę.

 Technologiczne Cuda Dla Przesyłek

Pierwszy obszar w Wielkiej Brytanii, gdzie będą dostarczane przesyłki powietrzem, zostanie ogłoszony w nadchodzących miesiącach. Obecnie Amazon oferuje dostawy dronami w Kalifornii i Teksasie, a planuje rozpoczęcie “ultra-szybkich” dostaw w trzecim stanie USA i we Włoszech. Wprowadzenie dronów do brytyjskiego rynku rozpocznie się od “słabo zaludnionego przedmieścia” i będzie stopniowo rozwijane w zależności od uzyskanych aprobat regulacyjnych.

Amazon: Wizja 500 Milionów Dostaw Rocznie

Amazon nie podał dokładnych danych dotyczących liczby klientów korzystających obecnie z dostaw dronami, ale wyznaczył ambitny cel dostarczenia 500 milionów przesyłek dronami rocznie na całym świecie do końca tego dziesięciocia, w tym w gęsto zaludnionych przedmieściach. Drony Amazona to technologiczne cuda, które zostały zaprojektowane, aby działać w różnych warunkach atmosferycznych. Firma przedstawiła nowy model drona MK30, który jest mniejszy i cichszy, a także może działać w lekkim deszczu i wietrze. Ten model drona jest w stanie pokonać odległość do 12 km, aby dostarczyć przesyłkę.

Podsumowanie i Perspektywy

Choć Amazon ogłosił swój plan dostaw dronami już dziesięć lat temu, postęp w tej dziedzinie był stosunkowo powolny. Mimo to, firma jest przekonana, że wkrótce dostarczanie przesyłek dronami stanie się powszechne i zrewolucjonizuje branżę dostaw kurierskich. Obserwatorzy wskazują, że taka technologia jest kluczowa, aby rozwijać zdolność dronów do operowania poza polem widzenia ich operatora, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i równości w korzystaniu z przestrzeni powietrznej przez innych użytkowników.

Amazon, który jest jednym z pionierów w dziedzinie dostaw dronami, może teraz przyczynić się do przyspieszenia rozwoju tej technologii w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, otwierając drogę do bardziej efektywnych i ekologicznych dostaw kurierskich.

 

źródło:  bbc.com,youtube.com,pixabay.com