Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w branży dronów dzięki DroneNews.pl | Kontakt: info@dronenews.pl

Sukces Flying Wedge: Certyfikat DGCA Dla Autentycznie Rodzimej Technologii UAV w Indiach

Flying Wedge Defence and Aerospace, jako pierwsza prywatna firma w Indiach, zdobyła certyfikat typu Dyrekcji Generalnej Lotnictwa Cywilnego (DGCA) dla swojej rodzimej technologii bezzałogowych statków powietrznych (UAV). To historyczne osiągnięcie otwiera nowe perspektywy dla innowacji i samowystarczalności w sektorze bezzałogowych systemów powietrznych w kraju.

 

Jednym z kluczowych punktów tego przełomu jest fakt, że Flying Wedge osiągnęło certyfikację DGCA opartą na autentycznie rodzimej technologii, co odróżnia ich od innych firm, które uzyskały technologię głównie z zagranicy, zwłaszcza z Chin. W oświadczeniu prasowym firma podkreśliła swoje zobowiązanie do samowystarczalności, innowacji i podniesienia pozycji Indii w globalnym przemyśle lotniczym.

 

„To osiągnięcie to nowy punkt odniesienia w krajobrazie technologicznym kraju” – czytamy w oświadczeniu, co dowodzi nie tylko prestiżu tego wydarzenia, ale także jego potencjalnego wpływu na rozwój branży UAV w Indiach.

Jednym z zastosowań dronów Flying Wedge jest monitorowanie obszaru wokół rezydencji Premiera w New Delhi. Ich zaawansowane drony dostarczają kluczowe informacje dotyczące przestrzeni powietrznej i terenu, stanowiąc integralną część systemu bezpieczeństwa kraju. To nie tylko technologiczne osiągnięcie, ale także wkład w bezpieczeństwo narodowe.

Certyfikacja DGCA jest surowym procesem, a osiągnięcie tego etapu przez firmę potwierdza nie tylko wysoką jakość ich technologii, ale również ich zobowiązanie do przestrzegania najwyższych standardów bezpieczeństwa i niezawodności.

Suhas Tejaskanda, dyrektor generalny Flying Wedge, podkreślił rolę ich nowoczesnej jednostki produkcyjnej w Bengalurowie oraz ekspertyzy w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w osiągnięciu tego sukcesu. To potwierdza, że firma nie tylko inwestuje w innowacyjne rozwiązania, ale także skupia się na zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych do utrzymania pozycji lidera w dziedzinie UAV.

Nie tylko zapisuje się w historii bezzałogowych statków powietrznych w Indiach, ale także stawia kolejne kroki w kierunku innowacyjnych zastosowań swojej technologii. Wprowadzając na rynek autonomiczne drony rolnicze, firma wnosi rewolucję do sektora rolniczego, oferując rozwiązania, które nie tylko obniżają koszty operacyjne, ale także zwiększają plony i redukują zużycie wody.

Oprócz tego, prezentuje również nowe produkty, takie jak Advanced Drone Catcher i Killer Drones, co świadczy o ich zobowiązaniu do ciągłej innowacji i dostosowywania się do dynamicznie rozwijającego się rynku bezzałogowych systemów powietrznych.

 

Drone Catcher fizycznie łapie wrogie drony, rzucając na nie sieć, Killer Drone używa ładunku wybuchowego lub promienia laserowego, aby uszkodzić lub zniszczyć wrogiego drona i zrzucić go na ziemię.

 

Wprowadzenie certyfikacji DGCA dla rodzimej technologii bezzałogowych statków powietrznych przez Flying Wedge to nie tylko kamień milowy dla samej firmy, ale także ważny krok w kierunku budowy silnego, niezależnego sektora UAV w Indiach. To jednocześnie potwierdzenie, że innowacyjne myślenie i zaangażowanie w rozwój rodzimej technologii mogą przynieść znaczące korzyści dla kraju.

 

 

źródło:  business-standard.com,pixabay.com